Kod produktu:E697

Chlorek magnezu 4kg

38,99 zł
black-check-icon Produkt dostępny w naszym magazynie

Wariant:
expand_more
Full view

Ten produkt wysyłamy w ciągu: 24h

Darmowa dostawa: od 200 zł

Sprawdź koszty dostawy

Chlorek magnezu, znany również jako sól magnezowa, jest formą magnezu łatwo przyswajalną przez organizm, skutecznie uzupełniając jego niedobory. Jest szczególnie zalecany do zastosowań transdermalnych, czyli przez skórę.

Ten minerał jest idealny dla osób doświadczających niedoboru magnezu z różnych przyczyn, takich jak niewłaściwie zbilansowana dieta, ograniczone wchłanianie magnezu przez organizm, jego nadmierne wydalanie z moczem, czy zaburzenia równowagi elektrolitowej. Sól magnezowa może być również stosowana w celach profilaktycznych, szczególnie gdy zapotrzebowanie na magnez jest zwiększone.

Aby skorzystać z dobrodziejstw chlorku magnezu, wystarczy dodać 1-2 szklanki tej soli do kąpieli i relaksować się przez około 30 minut, unikając używania mydła i innych środków myjących. Osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą początkowo odczuwać lekkie pieczenie, które jednak szybko mija. Dla relaksu stóp, rozpuść szklankę soli w 3-4 litrach ciepłej wody i moczyć stopy przez 20-30 minut, a potem pozwól im wyschnąć.

Produkt zawiera 100% chlorek magnezu sześciowodny w formie płatków i powinien być przechowywany w suchym i zacienionym miejscu. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do stosowania chlorku magnezu, takich jak hipermagnezemia, niewydolność nerek, hipotonia, miastenia czy blok przedsionkowo-komorowy.

Zastosowanie Chlorku magnezu:

Chlorek magnezu, jako źródło magnezu, przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z jego niedoborem m.in. z takich powodów jak:

- nieprawidłowo zbilansowana dieta

- zmniejszone wchłanianie magnezu

- zwiększone wydalanie magnezu z moczem.

- zaburzenie równowagi elektrolitowej organizmu

Sól magnezowa może być również przyjmowana profilaktycznie – w stanach zwiększonego zapotrzebowania na ten makroskładnik.

Sposób użycia Chlorku magnezu

KURACJA PRZEZ SKÓRĘ: do wanny z wodą dodaj 1-2 szklanki chlorku magnezu i rozkoszuj się kąpielą przez około pół godziny.

WAŻNE - nie używaj w tym czasie mydła ani innych środków do kąpieli. Jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa, można odczuwać na początku lekkie uczucie ciepła, szczypania czy pieczenia, jednak wrażenie to mija po bardzo krótkim czasie.

RELAKS STÓP: rozpuść szklankę chlorku magnezu w 3-4 litrach ciepłej wody. Mocz stopy przez 20-30 minut, pozostaw do wyschnięcia.

Składniki:

100%  chlorek magnezu sześciowodny płatki

Sposób przechowywania:

Przechowywać w suchym i zacienionym miejscu.

Dodatkowe informacje:

Przeciwwskazania do stosowania chlorku magnezu to m.in.:

- hipermagnezemia

- niewydolność nerek

- hipotonia

- miastenia

- blok przedsionkowo-komorowy

Waga netto
4 kg
Waga brutto (z opakowaniem)
4,18 kg
Marka
Vitafarm
Data przydatności
31.05.2026
EAN
5902273244837
Wymiary produktu w cm
22,5 x 22 x 18
Kraj pochodzenia
Niemcy, Indie

Po wysiłku

Pomaga w regeneracji po wysiłku (meczu), polecam.

Polecam

Wszystko zgodnie z opisem, także z czystym sumieniem polecam

Przy niedoborze

Dobra do moczenia np. nóg, gdy ktoś ma braki magnezu w organizmie.

Działa na stopy

na stopy działa. Jakbym troszkę mniej się pocił :) Warto

Skuteczny

Środek skuteczny, ekologiczny. Bezpieczny dla ludzi i psów ( nie podrażnią łapek).

Do kąpieli

Dodany do kąpieli doskonale poprawia kondycję skóry. Rewelacja

Najlepszy!

Najlepszy do uzupełniania niedoborów magnezu poprzez moczenie stóp w wodzie z dodatkiem chlorku lub dodawanie do kąpieli. Działa :)

Napisz swoją opinię

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

To najlepsze miejsce, aby swobodnie i bez pośpiechu dokonywać przemyślanych zakupów. Przystępne ceny i atrakcyjne opakowania zbiorcze pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze przy zakupie dużej ilości produktów. Sprzedajemy tylko zdrowe, sprawdzone produkty wysokiej jakości, wolne od zbędnych chemikaliów, GMO i niskiej jakości składników.